Avrupa’nın En Güzel 10 Sahil Kenti


0

Yurt dışında deniz tatiline gitmek, Avrupa’da deniz keyfi yaşamak ya da yakın diğer coğrafyalarda şöyle kumsala serilip deniz tatili yapmak hemen herkesin isteyeceği bir şeydir. Peki yurt dışında nerelerde böyle bir tatil yapılabilir? İşte Avrupa’nın en güzel 10 sahil kenti…

 

 1. 1 Camogli


  Camogli, İtalyan Rivierası’nda yer alan Cenova iline bağlı, Riviera di Levante’de, Paradiso Körfezi’nde, Portofiono Yarımadası’nda yer alan küçük bir İtalyan balıkçı köyüdür. Camogli adı, tartışmalı olmasına rağmen antik kökene sahiptir.
 2. 2 Dubrovnik


  Adriyatik kıyısına kurulu Dubrovnik, tarihi eserler ile dolu bir şehir. UNESCO’nun yakın tarihte gerçekleştirdiği çalışmalarla Ortaçağ’daki ihtişamını geri kazanan kent Bizans, Osmanlı, Fransız ve Yugoslav egemenliğinde geçen zamanlarından kalma tarihi mirası, muhteşem plajları ve renkli gece hayatı ile göz dolduruyor.
 3. 3 Oostende


  Belçika'nın en güzel sahil kasabalarından biridir. Güzel plajlarının yanı sıra, 'Sint-Petrus-en-Paulüskerk Kilisesi', 'Fort Napoléon' kalesi', 'Casino-Kursaal Ostende', 'Japon Bahçesi', 'Çiçekten Saat' ve 'Hippodrome d'Ostende' hipodromu görülmeye değer tarihi yerler arasında...
 4. 4 Lahey


  Lahey oldukça küçük ama bir o kadar da düzenli ve modern bir kent. Hollanda Krallığı anayasasına göre başkent olsa da Hollanda hükümeti Lahey'de oturmaktadır. Burası bir nevi Hollanda Krallığı devletinin efektif başkentidir. Hükümet, bakanlıklar, parlemento, yüksek mahkeme ve devlet konseyi bu kentte yer alır.
 5. 5 Venedik


  İçerisinden geçen yüzlerce kanalları ve muhteşem köprüleri ile Venedik; İtalyan mimarisinin en çarpıcı özelliklerini taşıyan rengarenk evleri, sevimli dar sokakları, kanallarında yüzen nostaljik gondolları ile Avrupa'nın en romantik şehirlerinin başında geliyor. Sular üzerinde yer alan bu muhteşem şehirde su trafiğinin ana hattını, şehri S harfi şeklinde saran Grand Canal (Büyük Kanal) sağlıyor.
 6. 6 Trouville


  Trouville Normandiya sahilinde, Honfleur‘ün batısında ve Deauville’in doğusunda bir sahil kenti. Asıl ve uzun ismi, Trouville-sur-Mer. Son 120 senede çok gelişen bu şehir bir balıkçılık ve turizm şehri. Sahil ve deniz keyfinin yaygınlaştığı 19.yy’da yıldızı parlayan bir yer.
 7. 7 San Sebastián


  Birçok ziyaretçinin geliş sebebi kumsallar, sanat etkinlikleri ve fiesta olsa da San Sebastian-Donostia yemekleri ve içecekleriyle de ünlüdür. Eski şehrin dar ve dolambaçlı sokakları barlar ve restoranlarla doluyken modern şehirde ise adım başı bir kafeye rastlamak mümkün.
 8. 8 Marsilya


  Fransa’nın ikinci büyük kenti Marsilya, Akdeniz’in de en büyük limanlardan birine sahip. 70 kilometre sahili bulunan Marsilya’nın limanı da 8 kilometre. MÖ 600’de Foçalıların kurduğu şehir, Sezar tarafından alınınca Roma’nın ticaret merkezi olmuş.
 9. 9 Barselona


  Barselona bir sahil şehri. Bu yüzden Akdeniz’e bakarak kendinizi mutlu hissetmek istediğinizde La Barseloneta tarafına kaçacaksınız. Sahil kesimini boydan boya kaplayan plajlar kendinizi şezlonga atıp güneşin tadını çıkarmanız için bekliyor.
 10. 10 Nice


  Hem Fransız Riviearası'nın başkenti hem de Fransa'nın beşinci büyük şehridir. Burada çalışan insanlar öğle tatillerinde bile denizin keyfini çıkartıyorlar. Nice-Villefranche Limanı, çok fazla turistik amaçlı gemiye ev sahipliği de yaptığından Fransa'nın ikinci önemli turizm kenti haline gelmiştir.

İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
0
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend