Bahar Mevsiminin Güzelliğini Gösteren 10 Muhteşem Yer


0

İlkbaharın gelişiyle birlikte grimsi görüntüler mis kokulu renkli seraplara dönüşür. Doğa uyanır ve insanlar dışarıda çok daha fazla vakit geçirirler. Doğanın uyanışına şahit olmak isteyen bahar gezginlerinin mutlaka görmesi gereken 10 yer…

 

 1. 1 Seryang Je Gölü


  Güney Kore ağaçların rengarenk açan çiçekleri ve berrak suya yansıyan görüntüsüyle Seryang Je Gölü ilkbaharda büyüleyici bir manzara oluşturuyor. Ayrıca bölgede bulunan yeşil çay tarlaları da ilkbaharda çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Otobüs, tren veya uçakla ulaşım mümkün.
 2. 2 Kawazu Kasabası


  Japonya'nın Shizuoka şehrine bağlı bir kasabadır. Kawazu Kasabası, her şubat ayında açan kiraz çiçekleri sayesinde milyonlarca ziyaretçi çekiyor. Kiraz ağaçlarının Japon kültürü için önemi çok büyük, çünkü bu ağaçların uçuk pembe çiçeklerinin ortaya çıkması kışın bitişi ve baharın gelişini simgeliyor. Çiçeklerin dal üstünde kaldığı sürenin on gün veya en fazla iki hafta olması bu dönemi daha da değerli hale getiriyor. "Sakura" adı verilen Japon kiraz ağaçları bizim bildiğimiz gibi tatlı bir meyve vermiyor. Süs amacıyla yetiştiriliyor. Dolayısıyla ağacın en değerli olduğu dönem, çiçeklendiği günler.
 3. 3 Hitachi Seaside Park


  Hitachinaka, Japonya Yıl boyunca turistlerin gözdesi olan Hitachi Seaside Park, ilkbaharda binlerce lale ve nergisle ziyaretçileri büyüler. Güzel bir yürüyüş, bisiklet turu hatta mangal için en mükemmel alanlardan biri olan park yıl boyu cazip aktivite ve etkinliklere ev sahipliği yapar. Yılın her dönemi keyifle gidilebilir.
 4. 4 Provence, Fransa


  Provence, Fransa’nın en popüler ve en güzel yerlerinden biridir. Yazları sıcak ve kalabalık olması nedeniyle Provence’yi ilkbaharda ziyaret etmek daha iyi bir fikir. Ménerbes’te harika çiçekler açan ağaçlar ve tüm Provence’de yayılmış lavanta tarlaları görmeye değer. Provence’e otobüs veya arabayla gidebilirsiniz.
 5. 5 Keukenhof Lale Bahçesi


  Kapıları, her yıl Mart sonundan Mayıs sonuna kadar açık olan 32 hektar büyüklüğündeki Keukenhof Lale Bahçesi, Dünyanın en güzel çiçek parklarından biri. Keukenhof, Hollanda'nın başkenti Amsterdam'ın güney batısında ve Haarlem şehrinin güneyindeki Lisse kasabasının sınırları içinde yer alır.
 6. 6 Skagit Vadisi


  ABD'nin Washington eyaletinin kuzeybatısında bulunan Skagit Vadisi, diğer tüm vadileri kıskandıracak kadar güzel bir vadi. İlkbahar aylarında yerin göğün lalaeye dönüştüğü Skagit'te, 1 Nisan - 30 Nisan tarihleri arasında Lale Festivali yapılıyor ve bu festival tüm dünyadan fotoğrafçılar ile seyahat tutkunlarının ilgisini çekiyor.
 7. 7 Kolumbiya Nehri Kanyonu


  Columbia River Gorge, Kuzey Amerika'da Kuzeybatı Pasifik'te 130 km uzunluktaki Kolumbiya Nehri boyunca uzanan kanyon, çarpıcı bir güzelliğe sahip. Ancak değişen mevsimler ayrıca cazibe katar. İlkbaharda el değmemiş alanda binlerce ayçiçeği nefes kesici bir manzara oluşturur. Bakir doğası; etkileyici görüntüsü ve uçurtma sörfü, balıkçılık ve bisiklet gibi çeşitli aktivite imkanlarıyla burası en güzel ilkbahar ortamlarından biridir.
 8. 8 Castelluccio, Umbria


  Bir diğer keşfedilmemiş ve yeni favori yerlerden biri de İtalya’nın ortasında Apenin Dağları’nda kurulmuş. Kışın kayakçıların da gözdesi olan Castelluccio, ilkbaharda rengarenk açan binlerce çiçekle dolar. Resimsi güzellikteki Castelluccio’ya araba ile gidilebilir.
 9. 9 Palouse Bölgesi


  Washington, ABD Geniş buğday ve kolza tarlalarıyla dolu Palouse bölgesi, Toskana’nın muhteşem manzarasını andırıyor. Vadi, her an değişen ışığı ve rengini yakalama heyacanı yaşayan fotoğrafçılar için gittikçe daha popüler hale geliyor.
 10. 10 "İstanbul'un Lalesi"


  İstanbul, bir devre adını veren, doğu kültür ve mitolojilerinde özgün bir yere sahip olan lale ile Nisan ayında buluşuyor. “Uluslararası İstanbul Lale Festivali” süresince, korularda, parklarda, meydanlarda, bahçelerde ve pencere önlerindeki saksılarda 120 farklı türde toplam milyonlarca lale açıyor.

İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
2
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend