Fifa 18’de Göreceğimiz 5 Önemli Yenilik


0

Devasa FIFA serisinin geliştiricisi olan EA Canada, bu sefer her zamankinden daha cesur ve kararlı görünüyor. Chelsea’nin mabedi Stamford Bridge’de yapılan FIFA 18’in tanıtımında buna tanıklık ettik. Bugüne kadar gördüğümüz en kaliteli oynanabilirlik ve gerçekçilik hissiyle karşılaştığımızı söyleyebiliriz. Battlefield ve Star Wars’da kullanılan oyun motoru iki yıldır FIFA için de kullanılıyor. FIFA 17’den önce Frostbite’ı kullanmayan ekip bu kadar kısa sürede fark yaratmayı başardı. Bu yüzden daha da ustalaştıkları oyun motoru sayesinde FIFA 18’de yapabileceklerinin sınırının olmayacağını öngörebiliriz. Oyunun çıkış tarihinin 29 Eylül olarak duyurulduğunu da hatırlatalım.

İşte 5 maddede FIFA 18’de bizi bekleyen yenilikler!

 1. 1 Oyuncuların Gerçekliği  FIFA 18’de dünyanın en özel yıldızlarının, örneğin Cristiano Ronaldo, Lionel Messi ve ikisine göre daha az hayran kitlesine sahip Raheem Sterling, Antoine Griezmann gibilerin koşuları neredeyse birebir şekilde oyuna aktarılmaya çalışılmış. Messi'nin kesik koşusu, Cristiano Ronaldo'nun kafasını yere eğip topu ayağının dışı ile ittirerek koşması gibi pek çok detay en iyi şekilde yansıtılmış. Artık favori oyuncumuzu sahada yönlendirmek çok daha keyifli olacağı benzer.


 2. 2 Taktik alanında daha fazla oyun stili


  FIFA'yı oynarken birçoğumuz taktik ekranında da zaman geçirmeyi sever, hayallerimizdeki futbolu sahada görmeyi planlarız. İşte tam da burada FIFA 18'in yeni taktik özellikleri devreye giriyor. Tiki-tak’dan tutun da gegenpressing’e kadar birçok oyun formatı FIFA 18’le birlikte taktik ekranımıza geliyor. Ayrıca FIFA 17’de görülen oyuncuların pozisyonlarındaki bazı hataların da giderileceğini umuyoruz.

 3. 3 Dizleri titretecek atmosferler


  Tabii bütün bu hareketlerin ve özelliklerin kendisini tamamladığı bir yer var: Stadyum! Kalabalık stadyumlarda olduğu gibi, seyirciler artık daha canlı olacak. Ayrıca yeni hareket teknolojisiyle, gol attıktan sonra seyircilerin arasına koşabilir ya da takım arkadaşlarınızın hepsiyle kucaklaşabilirsiniz. Ekip, sadece seyirciler ve gol sevinçleri üzerine çalışmamış, televizyonlarda olduğu gibi maçın özel anlarına kamerayla vurgu yapmanın üzerinde de duruyorlar.

 4. 4 Alex Hunter'la yeni maceralar


  Premier Lig'de parlayan genç yıldız Alex Hunter'ı yönlendirdiğimiz hikaye modu ilk defa FIFA 17'de karşımıza çıkmıştı. Yeni motor sayesinde bu fırsata eriştiklerini belirten ürün geliştirici Prior, ilk defa bir karakterin yüz ifadeleri ve hareketleri üstünde ayrıntılı çalışma fırsatı yakaladıklarını söyledi. 

  Alex Hunter'ın hikayesi FIFA 18’de de olacak ve kaldığı yerden devam edecek. EA Canada bu konuda sessiz kalmaya çalışsa da oyun içinden paylaşılan görsellerin birinde Alex Hunter'ın Brezilya sokaklarına bakarken telefonda konuştuğunu görebiliyoruz. Bu da hikaye modunda daha fazla çeşitlilikle karşılaşacağımızın işareti.

 5. 5 Ultimate Team artık Switch'te


  The Journey için iyi haber veremeyeceğiz ama Ultimate Team'in artık Switch’teki versiyonda da yer almasını bekliyoruz. Genel olarak FIFA 18’de bahsedilen özelliklerden ne kadarının Nintendo Switch için hazırlanacağı belli değil. Geçen yıllarda olduğu gibi Nintendo için hazırlanan sürümlerde PlayStation, Xbox ve PC platformlarında olan özellikler yer almayabilir.

  "FIFA'nın Switch sürümüyle ilgili akıllarda kalan en önemli şey donanımı olacak," diye konuşan Prior bu konuda ser verip sır vermeme konusunda kararlı. Switch için FIFA daha yeni başlıyor. Konami'nin PES serisi ise her yıl kritiklerden aldığı puanları yükseltmeye devam ediyor. EA Sports'un buna karşılık atacağı adımları merakla bekliyoruz.

Kaynak


İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
1
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend