Göz Altı Morlukları İçin 6 Bakım Önerisi


1
1 point

Zamana karşı ayakta kalmak hayli zorlu bir uğraş. Özellikle bol makyajla derisini incelttiğimiz ve zamanın izlerini en belirgin şekilde gördüğümüz göz çevresini genç tutmak hayli meşakkatli bir iş. Bir de incelen göz çevresi derisinin renginin değişmesiyle göz altında oluşan morluklar eklenince durum gittikçe sıkıntılı bir hal alıyor. Bu nedenle göz altlarınıza iyi bakmalı ve düzenli bakımla bu renk değişimlerini kontrol altında tutmaya çalışmalısınız.

 1. 1 Temel Bakım


  Göz altı morluklarını kontrol altında tutmanın en basit yöntemi bol bol su tüketmek ve soğuk suyla göz altlarınıza kompres yapmaktır. Aynı işlemi soğuk sütle de yaparak o bölgedeki kılcal damarları harekete geçirebilir ve renk değişimlerinin önüne geçebilirsiniz.

 2. 2 Kaliteli Uyku ve Dinlenme


  Temel bakım prensiplerinin içine giren diğer iki önemli şey ise düzenli ve kaliteli bir uyku uyumak ve stresi bünyeden uzak tutacak meditasyon, yoga gibi etkinliklerde bulunmaktır. İyi uyuyarak ve stresten uzak durarak çok daha diri bir cilde sahip olabilirsiniz.

 3. 3 Salatalık Maskesi


  Tüm bakım görsellerinde karşılaştığımız gözlere koyulmuş salatalık dilimleri boşuna orada durmuyor. Salatalık mükemmel bir doğal şifadır. Gözlerinize 3-4 gün bile üst üste uyguladığınızda gözlerinizdeki farkı hemen hissedersiniz.

 4. 4 Elma Maskesi


  Elmanın içeriğinde bulunan bir asit bileşeni göz çevresindeki kararmalar üzerinde ciddi anlamda etkilidir. Yine salatalık bakımındaki gibi dilimlediğiniz elmayı göz üstlerinize kapatıp 20-25 dakika bekleyin ve bunu sık sık tekrarlayın. Aradaki farkı göreceksiniz.

 5. 5 Zerdeçal


  Birçok derde deva olan zerdeçal iyi bir antienflamatuar ve antioksidandır. Zerdeçalı toz haline getirip ananas suyuyla karıştırdığınızda ortaya muhteşem bir göz altı morluğu maskesi çıkar. Bu karışımı göz altı morluklarına sürüp 15 dakika bekletip, soğuk suyla yıkayın. Bu işlemi 3-4 gün boyunca düzenli olarak yapın, renk değişimini hemen fark edeceksiniz.

 6. 6 Patates Maskesi


  Patatesi çiğ haldeyken dilimleyip göz kapaklarınıza koyduğunuzda hem gözlerinizdeki şişliği alır hem de göz çevresindeki kararmayı engeller. Aynı şekilde çiğ patatesi presten geçirerek suyuyla da göz altlarına kompres yapabilirsiniz. 


İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
0
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend