Hayvanlar Tarafından Büyütülmüş 5 Gizemli İnsan


0

Henüz küçük yaşta hayvanlarla yaşamak zorunda kalmış ve davranışları ona göre şekillenmiş 5 ilginç insanın hikayesi. İnanması güç ama gerçek hayatlar…

 

 1. 1 "Maymun Çocuk" Marina


  Kolombiya'da yaşayan Marina Chapman 4 yaşındayken fidye için kaçırıldı. Onu kaçıranlar Marina’yı bir ormana götürdüler ve zavallı çocuğu orada ölüme terkettiler. Chapman, çaresizce ormanda beklerken bir maymun ailesi tarafından keşfedildiğini, zamanla güçlenerek onlar gibi ağaçlarda uyuduğunu ve iletişim kurabildiğini belirtti. Chapman, beş yıl sonra avcılar tarafından kurtarıldı. Ancak Chapman şehirde kendini bir çete için çalışan sokak çocuklarının arasında buldu. Daha sonra hizmetçi olarak işe başlayan Chapman, 1978’de çalıştığı aileyle birlikte İngiltere’ye göç etti ve burada eşi John Chapman’la tanışıp evlendi.
 2. 2 "Orman Kızı" Rochom P'ngieng


  2007 yılının Temmuz ayında, Kamboçya’da bir kadın bulundu. Kadın korkmuş, çıplak ve oldukça pis bir haldeydi. Bu kadının Kamboçya’da yaşayan bir ailenin 20 yıl önce ortadan kaybolan kızları olduğuna inanılıyor. Bu bilgiye göre adı; Rochom P'ngieng olan kadının ormanda çeşitli hayvanlarla arkadaş olduğu söyleniyor. Yürüyüşü ve duruşu tıpkı bir maymun gibi olan bu vahşi kadın, bulunduktan sonra konuşmakta ve yaşama uyum sağlamakta çok zorluk yaşadı. Ailesinin gözleri sürekli üstündeydi; çünkü Rochom her fırsatta ormana kaçmaya çalışıyor ya da kıyafetlerini çıkarıp çıplak gezmek istiyordu. 2010 yılının Mayıs ayında tekrar ormana kaçtı ve henüz bulunamadı.
 3. 3 "Kuş Çocuk"


  2008 yılında, Rusya’nın Vanya Yutin şehrinde yedi yaşlarında bir erkek çocuk bulundu. Çocuk bulunduğunda onlarca kuş dolu bir apartman dairesindeydi. Çocuğun annesi çok ilgisiz bir kadındı ve oğluyla hiç konuşmuyordu. Bu nedenle çocuk kuşlarla iletişim kurmaya başladı ve onlar gibi cıvıldıyor, mimiklerini taklit ediyordu artık. Yıllardır annesinin bir diğer evcil hayvanıymış gibi bu dairede yaşamıştı ve insanları anlayamıyor, konuşamıyordu. Bu olay ortaya çıkınca çocuk esirgeme kurumu bu zavallı çocuğu annesinden aldı. Annesi yargı karşısına çıkartılırken, çocuk da akıl hastanesine gönderildi.
 4. 4 "Köpek Kız" Oxana Malaya


  1991 yılında sekiz yaşındaki Oxana Malaya isimli bir kız çocuğu, Kennel köpekleriyle yaşarken bulundu. Bu küçük kız çocuğu, Ukrayna’da alkolik ailesi ile birlikte yaşıyordu. Aile bir gece çocuklarını dışarIda unuttu. Bu sırada Oxana 3 yaşındaydı. Hava soğuk olduğundan ısınmak için bir köpeğin yanına kıvrıldı ve orada kaldı. Kaybolduktan sonra hiçbir insanla iletişime geçmeyen Oxana, bir köpek gibi dört ayağı üstünde yürümeyi, havlamayı ve bir tehlikeyle karşılaştığında dişleriyle kendini savunmayı öğrendi. Oxana bulunduğunda şu çok açıktı ki; köpeklerde onu kendilerinden biri gibi görüyorlardı. Hatta görevliler bu küçük kız çocuğunu almaya geldiklerinde köpekler görevlileri engellemeye çalıştı. Oxana bütün sosyal ve duygusal becerilerini kaybetmişti. Tekrar konuşmayı öğrenmesi ve insan gibi davranabilmesi yıllarını aldı. 2010 yılına kadar zihinsel engelliler rehabilitasyon merkezinde yaşadı. Orada eğitimli hayvanlarla iletişimine devam etti, Onların bakımlarını üstlendi.
 5. 5 "Keçi Çocuk" Daniel


  1990 yılında, Peru’da küçük bir erkek çocuk, keçi sürüsüyle 8 yıl yaşadıktan sonra bulundu. Çocuğun keçi sürüsüne nasıl katıldığı bilinmiyor, fakat 8 yıl boyunca onların sütünden içip, ot yiyerek hayatta kalmayı başardığı düşünülüyor. Dil becerisi olmadığından, insanlarla iletişim kuramıyor; ama keçilerle çok iyi anlaşabiliyor. Ayrıca, keçiler gibi dört ayağının üstünde yürüyor, toynakları varmış gibi hareket ediyor. Ve ne yazık ki; elleriyle bir nesneyi kavrayabilme yetisini kaybetmiş durumda. Yıllardır dört ayak üstünde olduğu için, kurtarıldığında iki ayağı üstünde durmakta çok zorlandığı ve kemik yapısında anormal şekilde büyümeler görüldüğü söyleniyor. Daniel adı verilen çocuk ile ilgili Kansas Üniversitesi araştırmalarını sürdürmekte.

İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
0
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
5
Tuhaf
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend