Kolay Vize Alınabilen 7 Ülke


0

Yurt dışına seyahat etmek özellikle de Avrupa ülkeleri söz konusu olduğunda vize sorunu nedeniyle çoğu zaman çileye dönüşebiliyor. Bununla birilkte tarihi ve turistik güzellikleriyle öne çıkan hem de fazla zorlanmadan vize alabileceğiniz ülkeler var. İşte kolay vize alabileceğiniz ülkeler:

 

 1. 1 YUNANİSTAN


  Avrupa'da vize alması için en kolay ülkelerin başında ise Yunanistan geliyor. Üstelik Kos, Midllive Rodos gibi bazı adalara da kapıda vize uygulaması ile daha kolay giriş yapma şansınız var.
 2. 2 SLOVAKYA


  Avrupa'nın diğer popüler ülkeler kadar ziyaret edilmese de Slovakya turist vizesi için başvuranlara kolaylık sağlayan ülkeler arasında yer alıyor. Ülkeye giriş yaptıktan sonra Schengen vizenizle diğer ülkelere gitmek için Slovakya'yı bir geçiş noktası olarak da kullanabilirsiniz.
 3. 3 MACARİSTAN


  Macaristan'a seyahat etmek için gereken vizeyi almak oldukça kolay. Sadece Macaristan konsolosluklarından veya İnternet adresinden başvuru için gerekli belgeleri öğrenip, zaman kaybetmeden bu belgeleri hazırlayarak, ülkenin tarihi merkezlerine doğru yolculuğa hazırlanabilirsiniz.
 4. 4 PORTEKİZ


  Akdeniz ülkelerinin Avrupa'nın kuzeyinde bulunanlara göre vize konusunda daha bonkör oldukları bir gerçek. Bir de buna turizm gelirlerini arttırmak isteyen Portekiz gibi ülkeler eklenince bu bölgeye seyahat etmek neredeyse vizesiz ülkelere yolculuk yapmak kadar kolay denebilir.
 5. 5 İTALYA


  İhtiyacınız olan İtalya vizesine başvurunuzu gerçekleştirdikten birkaç gün sonra kavuşmanız mümkün olacaktır. İtalya, vize konusunda en rahat ülkelerden biri olduğu gibi aynı zamanda da tatil için en fazla tercih edilen ülkelerden de biri olarak dikkat çekiyor.
 6. 6 İSPANYA


  Lezzetli tapas ve paella ülkesi İspanya'ya seyahat etmek için vize almak da fazla zorlayıcı bir süreç değil. İspanya vizesi için gerekli olan başvuru evraklarını tamamlamanız ve sonrasında konsolosluğun yolunu tutmanız yeterli.
 7. 7 FRANSA


  Fransa vizesini almak başta Avusturya ve Almanya gibi ülkelere kıyasla çok daha kolay. Fransa'ya tatil amacıyla seyahat ediyorsanız ve başvuru için evraklarınız tam ise vize alamamanız için bir neden yok.

İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
1
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend