Tüm Dünyada Efsane Olmuş 10 Rock Grubu


-1
2 shares, -1 points

 1. 1 Metallica


  Metallica, vokal ve ritim gitarda James Hetfield, davulda Lars Ulrich, lead gitarda Kirk Hammett ve bas gitarda Robert Trujillo’dan oluşmaktadır. Grubun bu kadar ünlü olmasında, Nothing Else Matters ve One gibi şarkılarının önemi büyüktür. Her ne kadar eski günlerindeki kadar ihtişamlı olmasalar da, başarılı grup birçok müzisyene ilham kaynağı olmuştur.

 2. 2 AC/DC


  AC/DC, Avustralyalı rock grubudur. 1973’te vokalde Dave Evans, basta Larry Van Knedt, gitarda Angus Young, Malcolm Young, davulda Colin Burgees ile kuruldu.

 3. 3 Deep Purple


  Deep Purple, İngiltere’de kurulmuş rock grubudur. Grubun ismi, Peter De Rose’un bestelediği şarkıdan gelmektedir. Aynı zamanda Deep Purple, ABD’de kullanılan bir uyuşturucudur ancak grup üyelerinin yaptığı açıklamaya göre grubun isminin bununla hiçbir alakası yoktur. Çünkü grup ‘drug band’ değil ‘drinking band’dir.

 4. 4 Led Zeppelin


  Led Zeppelin İngiltere’de kurulmuş rock grubudur. Grup, vokalde Robert Plant, gitarda Jimmy Page, bas gitarda John Paul Jones, davulda John Bonham’dan oluşmaktadır.

 5. 5 Nirvana


  Nirvana, ABD’li rock grubudur. Nirvana’yı Nirvana yapan kuşkusuz ki vokalistleri Kurt Cobain’dir. Hayatı, sahne performansı, çocuksu yüzüyle hep bir adım önde olmuştur. Grubun diğer üyeleri bateride Dave Grohl, bas gitarda Krist Novoselic’dir. 

 6. 6 Guns N' Roses


  Guns N’ Roses ABD’li rock grubudur. Grup Axl Rose, Slash, Izzy Stradlin, Duff McKagan, Steven Adler’den oluşmaktadır. Guns N’ Roses’ın bu kadar sevilmesinin sebebi; Slash’in soloları, Axl Rose’ın sahne şovları ve şarkılarının ruhumuza işliyor olmasıdır. Grubun silah ve gül amblemli logoları da bir döneme damgasını vurmuştur.

 7. 7 The Doors


  The Doors ABD’li rock grubudur. Grup vokalde Jim Morrison, gitarda Robby Krieger, davulda John Densmore, klavyede Ray Manzerek’ten oluşmaktadır. 

 8. 8 Pink Floyd


  Pink Floyd, progressive rockın öncüsüdür. Grup 1965 yılında Roger Waters ve Nick Mason tarafından kurulmuş, daha sonra Rick Wright ve Syd Barrett’in katılmasıyla tamamlanmıştır. İlerleyen yıllarda Syd Barrett’ın ruh sağlığını kaybetmesinin ardından David Gilmour gruba dahil olmuştur.

 9. 9 Queen


  Queen İngiliz rock grubudur. 1970 yılında gitarist Brian May, vokalist Freddie Mercury ve bas gitarist John Deacon ile davulcu Roger Taylor tarafından kurulmuştur.

 10. 10 The Rolling Stones


  The Rolling Stones, 1962’de İngiltere’de kurulan rock müzik grubudur. Grup, Mick Jagger, Keith Richard, Charlie Watts ve Ronnie Wood’dan oluşuyordu.
  Şarkılarıyla hüzünlendirirken aynı zamanda da neşelendiren, birçok duyguyu aynı anda yaşatmayı başarabilen bir gruptur. Yıllar üzerinden geçse de hala şarkıları eskimeyen, birbirinden farklı yaştaki insanların severek dinlediği unutulmaz gruptur.İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
5
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Kızgın Kızgın
1
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend