Türkiye’nin Çeşitli Yörelerinde Düzenlenen 9 Güzel Festival


0

Türkiye’nin çeşitli yörelerine seyahat ederek, hem yöresel lezzetleri tadıp hem de bölgenin keyfini çıkarmak isteyenler için birbirinden güzel festival programları.

 

 1. 1 Kuzugöbeği Mantar Festivali


  Yeşilüzümlü Kuzugöbeği Mantar Festivali Muğla’nın Fethiye ilçesinde Nisan ayında gerçekleştiriliyor. Kuzu göbeği mantarı ile ilgili bilimsel tartışmaların yapıldığı festival, bölgede farklı bir turizm kolunun gelişmesine sebep oluyor. Festival kapsamında, Yeşilüzümlü beldesinde bulunan evler, pansiyon ev olarak turizme hizmet ediyor. Festival bu yıl, 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 2. 2 Alaçatı Ot Festivali


  İzmir'in Çeşme İlçesi'nde bu yıl 6-9 Nisan tarihleri arasında 8'incisi düzenlenecek olan Alaçatı Ot Festivali ziyaretçilerine enginar tatlısından kabak çiçeği dolmasına, yabani kuş konmazdan, rezeneye kadar çok sayıda ot çeşidini tanıma fırsatı sunacak.
 3. 3 Adana Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı


  Adana'da 5'inci 'Nisan'da Adana'da- Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı' 7 Nisan Cuma günü başlıyor. Dans gösterileri, resim sergileri, paneller, ritim gösterileri, halk koşusu, fotoğraf sergileri ve imza günlerinin yer aldığı karnavalda ünlü sanatçılar da konser verecek. Festival 7-9 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
 4. 4 Uluslararası Urla Enginar Festivali


  3. Uluslararası Urla Enginar Festivali 28-30 Nisan 2017 tarihlerinde sakız enginarın kalbi Urla'da.
 5. 5 Tekirdağ Kiraz Festivali


  Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenecek olan 53. Tekirdağ Kiraz Festivali 2017 Haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek.
 6. 6 Taşköprü Sarımsak Festivali


  Her derde deva sarımsak. En güzel yetişen yöremiz de Kastamonu, Taşköprü. Bu sene yine Ağustos ayının 2. haftasında Taşköprü Belediye’nin tarafından düzenleniyor. Festival boyunca her yerde sarımsak konulu, seminerler ve etkinlikler düzenleniyor. Bir çok ünlü sanatçı da festivale konuk oluyor.
 7. 7 Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Festivali


  Karadeniz Ereğli Belediyesi tarafından ilçeye özgü ürünün tanıtımı için her yıl geleneksel olarak Mayıs ayının sonlarına doğru yapılan Osmanlı Çileği Kültür Şenlikleri için hazırlıklar sürüyor.
 8. 8 Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali


  Bu yıl 12-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Bando ve Ciğer Festivali, Edirne’nin simgelerinden biri haline gelen Tava Ciğer ve Edirne Belediye Bandosunun dünya çapında ses getiren başarılarının ardından düzenlenmeye başladı. Türkiye’den ve Bulgaristan, Yunanistan, Romanya başta olmak üzere diğer ülkelerden Edirne’ye gelen Bando grupları, Bando ve Ciğer Festivalinde Edirnelilere ve Edirne’ye ziyarete gelen misafirlere gün içerisinde aralıksız müzik ziyafeti sunmaktadır. Festivalin son gününde Saraçlar Caddesi’ne kurulan stantlarda Edirneli ciğer ustaları misafirlere yaklaşık 1 ton ücretsiz ciğer servisi yapmaktadır.
 9. 9 Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali


  Manisa'da 25-30 Nisan'da düzenleneceği planlanan 477. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nde 6 ton mesir macunu dağıtılacak.

İçeriğe Tepkini Göster!

Güzel Güzel
1
Güzel
Komik Komik
0
Komik
Tuhaf Tuhaf
0
Tuhaf
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Bir Format Seç
Karakter Testi
Karakter testi oluşturarak insanların kendisini yeniden keşfetmesine yardımcı olun!
Bilgi Testi
Doğru-Yanlış cevaplı bilgi testi
Anket
Görseller yardımıyla zengin bir anket oluşturabilirsiniz
Hikaye
Hikayelerinizi görseller yardımıyla zengin bir biçimde oluşturabilirsiniz
Liste
İçeriğinizi liste halinde oluşturun
Countdown
The Classic Internet Countdowns
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Sıralı Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Resim yükleyerek kendi Caps'inizi oluşturabilirsiniz
Video
Youtube, Vimeo ya da Vine Kodları
Ses
Soundcloud ya da Mixcloud Kodları
Resim
Fotoğraf ya da GIF
Gif
Gif Formatı

Send this to a friend